Ogłoszenia parafialne - Parafia Siemowo

czytania na dziś

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

2015 roku

1. Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00 i 19.00, Nabożeństwa Czerwcowe o godz. 19.00.

2. W Belęcinie Nabożeństwa Czerwcowe przy kapliczce będą po zakończeniu oktawy Bożego Ciała tzn. od 15 czerwca.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. o godz. 8.00  i o godz. 10.00, po drugiej Mszy św. procesja do czterech ołtarzy, trasa procesji i ołtarze tak, jak w zeszłym roku. W oktawie Bożego Ciała Msza św. z Nieszporami i procesją o godz. 19.00. We wtorek o godz. 16.30 próba dla dziewczynek sypiących kwiatki, zapraszam też na tę próbę chłopców pierwszokomunijnych, którzy poniosą w procesji duży Różaniec.

4. Porządek procesji wywiesiłem w gablocie ogłoszeń, jest także dostępny na naszej stronie internetowej. Gdyby komuś nie pasowało, proszę się zamienić w swoim zakresie. Mieszkańcy Starego Belęcina obsługują procesje 4, 5 i 9 czerwca, Mieszkańcy Nowego Belęcina 7 i 10 czerwca oraz Odpust św. Marii Magdaleny, Mieszkańcy Siemowa 8 czerwca oraz Odpust Podwyższenia Krzyża św., Mieszkańcy Hersztupowa 11, 12 i 13 czerwca. Do baldachimu proszę w dni Siemowa i Hersztupowa Panów Strażaków z Siemowa, w dni Belęcina Panów Strażaków z Belęcina.

5. Już dziś podaję do informacji, że 8 czerwca Msza św. będzie w intencji Siemowa, 9 czerwca w intencji Starego Belęcina, 10 czerwca w intencji Nowego Belęcina, 11 czerwca w intencji Hersztupowa i Płaczkowa. Wszystkie te Msze św. będą odprawione z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców oraz o szczęśliwe żniwa i dobrą pogodę. W piątek 12 czerwca procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę 13 czerwca będzie procesja do figury Matki Bożej i zawierzenie naszej całej Parafii Jej Niepokalanemu Sercu. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 ks. Bp Damian Bryl udzieli bierzmowania naszej młodzieży. Próby przed bierzmowaniem: poniedziałek i wtorek o godz. 20.00, w piątek o godz. 20.00 razem ze świadkami.

7. Za tydzień w niedzielę w naszej Parafii dzień poświęcony Ojcu Leandrowi Kubikowi. O godz. 11.30 uroczysta Msza św. z udziałem zaproszonych gości, o godz. 16.00 w Sali wiejskiej w Siemowie sympozjum na temat sytuacji Kościoła Katolickiego w czasie II Wojny Światowej i na tym tle przedstawienie życia i ofiary Ojca Leandra. Serdecznie zapraszamy. Nie będzie za tydzień w niedzielę Mszy św. o godz. 10.00

8. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci zbierających pierwsze piątki miesiąca, na Mszy św. o godz. 19.00 dzieci przyjmą Komunię św.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła, terenu wokół, za piękne kwiaty na ołtarze rodzinom Dubickich i Kuberów, za ofiarę na kościół rodzinom Ławniczaków, Chwastyniaków i Brzezińskich. Następne sprzątanie w środę przed Bożym Ciałem. Proszę dwie kolejne Rodziny.

10. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Parafialnej Rowerowej Majówce, dziękuję za pomoc w przygotowaniu wyjazdu Panu Antoniemu Sielatyckiemu, Panu Leszkowi Sielatyckiemu, Hannie i Józefowi Kasperskim, Jolancie i Pawłowi Pietrusiakom, Panu Wojciechowi Kozicy, Panu Aleksandrowi Dolczewskiemu wszystkim Paniom, które przygotowały placki i ciastka.

11. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 16.30 na probostwie.

12. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, za składane na nowy dach. Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

13. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, dziękuję wszystkim za udział w Nabożeństwach majowych.

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”:

• Celność, prostota i humor – taka jest poezja ks. Jana Twardowskiego. W prezencie dla Czytelników, z okazji setnej rocznicy urodzin księdza – poety, tomik refleksji Wszystko darowane. Myśli na wakacje.
• Pokój wymaga dialogu – o sytuacji w Bośni i Hercegowinie przed pielgrzymką papieża Franciszka.
• Cud, tajemnica, źródło siły – świeccy o Eucharystii.