Ogłoszenia parafialne - Parafia Siemowo

22 Niedziela zwykła,
31 sierpnia
2014 roku

1. W poniedziałek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego, Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, także rodziców.

2. W poniedziałek po Mszy św. Nabożeństwo do Ducha Świętego w intencji Misji Parafialnych.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Nabożeństwo o dobre powołania, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przeżywana w ciszy, w sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca.

3. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszam wszystkich ministrantów, po Mszy św. zbiórka. Obecność obowiązkowa.

4. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, spowiedź dla dzieci, które zbierają pierwsze piątki od godz. 17.30, na Mszy św. o godz. 18.00 te dzieci przyjmą Komunię św. W piątek nie będzie objazdu Chorych, który będzie w ramach Misji Parafialnych, Chorych odwiedzi Ojciec Misjonarz. Bardzo proszę zgłosić do mnie chorych, którzy są w domach, nie chodzą do kościoła i nie przystępują do sakramentów co miesiąc, aby i oni w czasie Misji Parafialnych mogli przyjąć Komunię św.

5. Składam serdeczne podziękowanie za zorganizowanie uroczystości Dożynkowych wszystkim Sołtysom, a szczególnie Panu Tadeuszowi Wojtkowiakowi i Radzie Sołeckiej z Belęcina Nowego, Radzie Parafialnej, Panu Organiście, zespołowi śpiewaczemu z
Belęcina, wszystkim, którzy przygotowali stoły, poczęstunek, przynieśli jedzenie, młodzieży obsługującej. Caritas naszej Parafii dziękuję wszystkim sponsorom za grochówkę i dodatki, Panu Antoniemu Sielatyckiemu za ugotowanie, Caritas zebrał ponad 800 złotych, pieniądze będą przeznaczone dla potrzebujących.

6. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary na naszą Parafię, za składane na nowy dach, także te z okazji Mszy św. Dożynkowej, także mieszkańcom Hersztupowa za dodatkową ofiarę na remonty w kościele.

7. Zbliżają się ku końcowi nasze tegoroczne remonty w Parafii. W jedną z najbliższych niedziel podam podsumowanie tych prac.

8. Dziękuję wszystkim za prowadzenie wszystkich modlitw w kościele i adoracji.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół, a także za piękne kwiaty na ołtarze rodzinom Juskowiaków i Kostrzewskich.

10. Za tydzień rozpoczniemy Misje Parafialne. Szczegółowy program będzie wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, także będzie wydana broszurka, która w tym tygodniu dotrze do każdej Rodziny.

11. W czwartek 4 września po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie dla chętnych na Pielgrzymkę do Francji. Gdyby ktoś był zdecydowany to wpisowe wynosi 250 złotych. Przyjedzie na to spotkanie Pan Antoni Bajon – organizator wyjazdu.

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”
:

• Zysku nie liczy się w pieniądzach. Czym jest sukces i czy kariera może być drogą do świętości?
• Rozmowa z Bartłomiejem Wróblewskim, zdobywcą Mount Everestu.
• O tym, czy papież Franciszek popiera użycie siły.