Ogłoszenia parafialne - Parafia Siemowo

III NIEDZIELA ADWENTU
14 grudnia
2014 roku

1. W tym tygodniu Msze św. będą w poniedziałek  i piątek o godz. 18.00, we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zmiana godzin Mszy św. jest ze względu na moje wyjazdy na spowiedzi w dekanacie. Roraty codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek modlitwy do Ducha Świętego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stary Belęcin. O godz. 19.30 spotkanie kręgu biblijnego na probostwie.

2. W sobotę, 20 grudnia w naszej Parafii dzień spowiedzi z udziałem zaproszonych Księży. Od godz. 14.30 do godz. 16.00 i od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej. Proszę żeby kto może przyjść wcześniej bo wszyscy księża nie będą do ostatniej chwili – mają Msze św. wieczorne w swoich Parafiach.

3. Przy ołtarzu św. Marii Magdaleny można nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała kosztuje 6 zł, a duża 12 zł. Są też poświęcone opłatki na wigilię, można je zabierać za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na potrzeby naszej Parafialnej Caritas.

4. Bardzo dziękuję za wszystkie złożone ofiary na utrzymanie naszej Parafii, za ofiary na nowy dach na kościele, za ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na wschodzie – 332 złote i na biedne kościoły 286 złotych.
5. Dziękuję za prowadzenie modlitw i adoracji w naszym kościele.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, za piękne kwiaty na ołtarze i za ofiarę na kościół rodzinom Długich i Lasików

7. Zmarł śp. Marian Ratajczak z Siemowa. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Różaniec sobota po Mszy św., niedziela godz. 18.00, poniedziałek po Mszy św.

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”:
Czym jest prawdziwa radość w Adwencie?
Coraz słabsza więź - dwie trzecie Polaków odczuwa przynależność do swojej parafii, jednak uczucie to systematycznie spada i jest najniższe od 25 lat.
Jak nie wpaść w pułapkę świątecznych promocji, kredytów i rat „zero procent” – rozmowa z rzecznikiem praw konsumenta