Ogłoszenia parafialne - Parafia Siemowo

Menu główne:

2014 roku
26 Niedziela Zwykła

Msze św. od poniedziałku o godzinę wcześniej tzn. o godz. 17.00 i o godz. 18.00, w poniedziałek Nabożeństwo do Ducha Świętego.

Od środy rozpoczynamy październik – miesiąc Różańca Świętego. Będziemy go odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, tak aby osoby obecne na pierwszej Mszy św. mogły zostać na tę modlitwę, osoby z drugiej Mszy św. proszę, aby przyszły pół godziny wcześniej by uczestniczyć w Różańcu. Tematem tegorocznych rozważań będą zatwierdzone przez Kościół Objawienia Matki Bożej – ale te mniej znane. W soboty Różaniec po Mszy św., w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30.

W środę na Różaniec zapraszam Członków Żywego Różańca, po Mszy św. zapraszam na spotkanie na probostwie, także w środę zapraszam dzieci pierwszokomunijne, otrzymają Różance, które zostaną poświęcone, także zapraszam do modlitwy inne dzieci i młodzież.

W czwartek przypada Uroczystość Aniołów Stróżów, na godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo i specjalne Błogosławieństwo wszystkie małe dzieci razem z Rodzicami.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian, od godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci zbierających pierwsze piątki miesiąca. O 17.00 dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. i przyjmą Komunię św. W piątek do prowadzenia Różańca Świętego zapraszam mieszkańców Siemowa, Różaniec będzie odmówiony w intencji wszystkich mieszkańców Siemowa.

W sobotę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca.

Dziękuję za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszej Parafii, za ofiary składane w kopertach na remont dachu, za złożone na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły katolickie. Zebraliśmy 435 złotych. W imieniu Ojców Franciszkanów z Osiecznej dziękuję Parafianom, którzy wspomogli klasztor podczas zeszłotygodniowej kwesty. Franciszkanie zapewniają nas o modlitwie w naszej intencji.

Dziękuję za prowadzenie modlitw i Adoracji w naszym kościele.
Dziękuję za posprzątanie kościoła, terenu wokół, za piękne kwiaty na ołtarze rodzinom Pana Romana Skorupki i Pana Dominika Skorupki.

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszam pod Krzyż Misyjny, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia jednocząc się w ramach Akcji – Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulich całego świata. Pomodlimy się za chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie i pokój na Ukrainie. Więcej o tej inicjatywie można przeczytać w Przewodniku Katolickim.
W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”:

Relacja z wizyty papieża Franciszka w Albanii.

O wspólnocie Arka, czyli o życiu z osobami z niepełnosprawnością.

O powstaniu warszawskim i jego legendzie opowiada ks. Marian Sedlaczek – powstaniec z batalionu „Gustaw”.