Ogłoszenia parafialne - Parafia Siemowo

17 Niedziela zwykła,
27 lipca
2014 roku

1. Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00 i o godz. 18.30, po Mszy św. o godz. 19.00 w poniedziałek Nabożeństwo do Ducha Świętego w intencji Misji Parafialnych oraz Modlitwy do św. Judy Tadeusza, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przeżywana w ciszy, w sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

2. Od 1 sierpnia będzie możliwość podjęcia postu ścisłego o chlebie i wodzie w intencji Misji Parafialnych, dzień postu można sobie wybrać i zapisać się na specjalną listę dostępną w zakrystii. Proszę o modlitwę już dziś, aby Misje Parafialne przyniosły błogosławione owoce w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, od godz. 9.00 odwiedziny chorych z sakramentami św., od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci, które zbierają pierwsze piątki miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przyjmą Komunię św.

4. Dziękuję za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszej Parafii, za ofiary na środki transportu dla misjonarzy – zebraliśmy przed tygodniem 1203 złote. Dziękuję za prowadzenie wszystkich modlitw i adoracji w naszym kościele, dziękuję wszystkim zaangażowanym w odpust św. Marii Magdaleny: niosącym sztandary, feretrony, obrazy, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym Różaniec, Panu Organiście, Panom Szafarzom, Paniom Annie Świdurskiej i Renacie Dolczewskiej za przygotowanie kolacji na probostwie. Dziękuję także wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Dnia Chorego – Paniom Annie Świdurskiej, Dorocie Glinkowskiej, Dorocie Nowackiej, Panu Rafałowi Dudzie za wypożyczenie ławek. Za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła, terenu wokół, za piękne kwiaty na ołtarze Rodzinom Juszczaków i Dudków.

6. W zeszły czwartek rozpoczęły się prace związane z założeniem nowej instalacji elektrycznej w naszym kościele, zrobiona już jest wieża, strych i wejście na chór, od poniedziałku albo wtorku elektrycy wejdą już do kościoła. Bardzo proszę, aby do sprzątania w sobotę zgłosiły się następne cztery Rodziny, ponieważ pracy będzie trochę więcej.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Łukasz Toś, stanu wolnego, zam. Stary Belęcin
Rita Klupsch, stanu wolnego, zam. Bojanice

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”:

• W przededniu 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego o roli duchownych i Kościoła w czasie walk powstańczych.

• O zagrożeniach i wątpliwościach związanych z przygotowaną przez rząd ustawą o zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro.

• O relacjach państwo – kościół  w 25. rocznicę wznowienia stosunków dyplomatycznych Polski ze Stolicą Apostolską.

• O napiętej sytuacji w Izraelu.