Ogłoszenia parafialne - Parafia Siemowo

Menu główne:

NIEDZIELA PALMOWA
2015 roku

1. Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia – najważniejszych dni w ciągu całego Roku Kościelnego. Z powodu zmiany czasu Msze św. w dni powszednie będą już przesunięte o godzinę – czyli o godz. 18.00 i o godz. 19.00, z wyjątkiem środy, kiedy Msze św. będą o godz. 17.00 i o godz. 18.00 z powodu spowiedzi wieczornej na Świętej Górze w Gostyniu. Na Mszach św. w poniedziałek Nabożeństwo do Ducha Świętego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, między Mszami odmawiamy Różaniec św. też w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 ostatnie Gorzkie Żale, po nich dodatkowa Msza św.

3. Wielki Czwartek – o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji – Ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00. Na uroczystą Mszę w Wielki Czwartek zapraszam dzieci, które w zeszłym roku były u Pierwszej Komunii św. Będą przeżywały 1 rocznicę. Proszę, aby przyszły w strojach komunijnych.

4. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Początek Adoracji o godz. 9.00, o godz. 14.30 Droga Krzyżowa w kościele i po niej w godzinie śmierci Pana Jezusa o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczniemy też Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Wieczorna Liturgia z Adoracją Krzyża o godz. 19.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pana Jezusa, Trzecia część Gorzkich Żali i Adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

5. Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00, o godz. 12.00 święcenie potraw na stół wielkanocny w Siemowie w kościele, potem w Belęcinie przy kapliczce i w Sali wiejskiej w Hersztupowie. Od godz. 10.00 będzie można zabrać wodę święconą przy kapliczce przed kościołem. Proszę Panów Strażaków o tradycyjne pełnienie warty przy Grobie Pańskim. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej jest to liturgia Zmartwychwstania Chrystusa – proszę zabrać świece, po Mszy św. nie będzie procesji.

6. Rezurekcja w naszej Parafii będzie w Wielką Niedzielę o godz. 6.00 rano. Od godz. 5.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. rozpocznie się uroczystą procesją rezurekcyjną. Porządek procesji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, obsługują mieszkańcy Siemowa – Grabówiec. Druga Msza św. o godz. 10.00. Przed Mszą św. o godz. 10.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. Sprzątanie kościoła: w czwartek dwie rodziny na godz. 9.00, o tej godzinie będzie też budowanie dekoracji, w sobotę na godz. 8.00 proszę też dwie rodziny. W tym tygodniu jeszcze nie trzeba przynosić kwiatów na ołtarze – są one przeze mnie zamówione. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 12.00.

8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii, także za ofiary składane na daninę diecezjalną i na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na nowy dach do kościoła, za złożone na Fundusz Obrony Życia – zebraliśmy 108 złotych.  Dziękuję za prowadzenie modlitw i za pomoc przy przygotowaniu Drogi Krzyżowej w Siemowie, Kindze za piękne przeczytanie rozważań. Dziękuję za posprzątanie kościoła, terenu wokół i za ofiarę na Parafię rodzinom Bassa i Urbaniaków.

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”:

• Lęk przed spowiedzią – jak sobie z nim poradzić?
• Wszystko jest nie tak, czyli o pokusie narzekania.
• Czy Polskę stać na samowystarczalność? - o wydobyciu gazu.